Niečo málo o nás

O projekte Follow

Sme Follow – hudobná skupina z Nitry, ktorá sa zameriava predovšetkým na coververzie známych skladieb domácej i zahraničnej tvorby. Ponúkame hudobnú produkciu pre udalosti rozličného charakteru, ako sú svadby, plesy, firemné akcie, oslavy, teambuildingy, hudobné festivaly, klubové koncerty, verejné slávnosti, charitatívne akcie a mnoho ďalších.

Začiatkom roka 2019 skupinu Follow založil terajší bandleader a spevák Marcel Chropúvka spoločne s keyboardistom Richardom Bondem. V súčasnosti hráva vo štvorici s Adamom Kozolkom na elektrickej gitare a Samuelom Stolárikom za bicími.

Pod názvom Follow máme za sebou desiatky vystúpení na verejných aj súkromných podujatiach a nesmierne sa tešíme z každej ďalšej príležitosti. Všetci štyria máme hudbu v hĺbke srdca – a napriek náročnosti, ktorou sa pravidelné koncertovanie vyznačuje, berieme náš hudobný projekt ako radosť zo života. Je to práca a povinnosti, ale každá akcia nám ukazuje, že ich milujeme a ich splnenie stojí za to.


Členovia kapely

Marcel Chropúvka

spev a akustická gitara

Zakladateľom a stálou zložkou skupiny je Marcel Chropúvka. V kapele vystupuje ako spevák a gitarista. Je hudobník telom aj dušou už od svojich piatich rokov. Aj napriek svojmu nízkemu veku (aspoň podľa neho) má skúsenosti s hraním v mnohých projektoch podobného i iného charakteru. Odohral už desiatky plesov, svadieb a rôznych ďalších hudobných akcií. Taktiež sa venuje účinkovaniu v muzikáloch v divadlách a pôsobí ako učiteľ spevu na konzervatóriu v Topoľčanoch.

Richard Bonde

klávesy a vokály

Harmonickú funkciu v kapele nesú klávesy pod vedením Richarda Bondeho. Už ako štvorročný si s radosťou sadal za klavír a pre jeho zanietenie ho jeho rodičia prihlásili do základnej umeleckej školy Tralaškola, v ktorej už trinásty rok študuje klavír a od roku 2018 do roku 2021 tam pôsobil ako korepetítor. Vo veku desať rokov sa stal absolútnym víťazom súťaže mladých skladateľov v Revúcej. V minulosti pôsobil aj v metalovej kapele Episonum, ale aj v džezovom orchestri Swingless Jazz Ensemble.

Adam Kozolka

elektrická gitara

Gitarista Adam Kozolka pochádza z rodiny hudobníkov. Už v štyroch rokoch boli jeho veľkou záľubou husle, ktoré študoval osem rokov u Štefana Madariho. Tie však neskôr vystriedala gitara, prevažne tá elektrická. Taktiež je členom metalových kapiel Episonum a Empyrion, pretože v hĺbke duše žije tvrdou metalovou muzikou. S elektrickou gitarou v rukách sa stal dvojnásobným víťazom súťaže Booster NR, ako aj mnohých ďalších ešte za dávnejších čias jeho husľovej „kariéry“.

Samuel Stolárik

bicie nástroje

Bicím v skupine Follow velí Samuel Stolárik. Pochádza z muzikantskej rodiny a k bubnovaniu sa dostal ako desaťročný, a to napriek tomu, že už od šiestich rokov sa venoval klavíru. Absolvoval základnú umeleckú školu Tralaškola a navštevoval nitrianske konzervatórium. Jeho srdce bije pre hudbu a obzvlášť pre žánre ako funk alebo soul. V závere roka 2019 bol dva mesiace stálym členom zábavovej kapely na lodi Aida. Od augusta 2020 je bubeníkom skupiny Follow.