Niečo málo o nás

O projekte Follow

Sme Follow – hudobná skupina z Nitry, ktorá sa zameriava predovšetkým na coververzie známych skladieb domácej i zahraničnej tvorby. Ponúkame hudobnú produkciu pre udalosti rozličného charakteru, ako sú svadby, plesy, firemné akcie, oslavy, teambuildingy, hudobné festivaly, klubové koncerty, verejné slávnosti, charitatívne akcie a mnoho ďalších.

Začiatkom roka 2019 skupinu Follow založil terajší bandleader a spevák Marcel Chropúvka spoločne s keyboardistom Richardom Bondem. V súčasnosti hráva vo štvorici s Adamom Kozolkom na elektrickej gitare a Samuelom Stolárikom za bicími.

Pod názvom Follow máme za sebou vyše sto vystúpení na verejných aj súkromných podujatiach a nesmierne sa tešíme z každej ďalšej príležitosti. Všetci štyria máme hudbu v hĺbke srdca – a napriek náročnosti, ktorou sa pravidelné koncertovanie vyznačuje, berieme náš hudobný projekt ako radosť zo života. Je to práca a povinnosti, ale každá akcia nám ukazuje, že ich milujeme a ich splnenie stojí za to.


Členovia kapely

Marcel Chropúvka

spev a akustická gitara

Zakladateľom a stálou zložkou skupiny je Marcel Chropúvka. V kapele vystupuje primárne ako spevák a v niektorých skladbách aj ako akustický gitarista. Je hudobník telom aj dušou už od svojich piatich rokov. Aj napriek svojmu nízkemu veku (aspoň podľa neho) má skúsenosti s hraním v mnohých projektoch podobného i iného charakteru. V rozličných zostavách odohral stovky plesov, svadieb a rôznych ďalších hudobných udalostí. Napriek tomu, že vyštudoval strojárstvo, pôsobí okrem skupiny Follow aj v ďalších umeleckých sférach – je učiteľom spevu na Súkromnom konzervatóriu Dezidera Kardoša v Topoľčanoch a navyše príležitostne vystupuje ako muzikálový herec vo viacerých slovenských divadlách.

Richard Bonde

klávesy a vokály

Harmonickú funkciu v kapele nesú klávesy pod vedením Richarda Bondeho. Už ako štvorročný si s radosťou sadal za klavír a pre jeho zanietenie ho jeho rodičia prihlásili do základnej umeleckej školy Tralaškola, v ktorej štrnásť rokov študoval klavír a od roku 2018 do roku 2021 tam pôsobil ako korepetítor. Vo veku desať rokov sa stal absolútnym víťazom súťaže mladých skladateľov v Revúcej. V minulosti pôsobil aj v metalovej kapele Episonum, ale aj v džezovom orchestri Swingless Jazz Ensemble. Aktuálne je študentom marketingu a brand managementu na vysokej škole NEWTON University a v budúcnosti by sa chcel popri hudbe dostať na perspektívnu pozíciu vo svojom čoskoro vyštudovanom odbore.

Adam Kozolka

elektrická gitara a vokály

Gitarista Adam Kozolka pochádza z rodiny hudobníkov. Už v štyroch rokoch boli jeho veľkou záľubou husle, ktoré študoval osem rokov u profesionálneho huslistu Štefana Madariho. Tie však neskôr vystriedala gitara, prevažne tá elektrická. V minulosti bol členom metalových kapiel Episonum a Empyrion, pretože v hĺbke duše žije tvrdou metalovou muzikou. S elektrickou gitarou v rukách sa stal dvojnásobným víťazom súťaže Booster NR, ako aj mnohých ďalších ešte za dávnejších čias, kým hrával na husle. Od roku 2021 je študentom prezenčného štúdia na Slovenskej technickej univerzite a vo voľnom čase sa venuje svojim obľúbeným činnostiam – jazdeniu na motorke a pozeraniu Formuly 1.

Samuel Stolárik

bicie nástroje

Bicím v skupine Follow velí Samuel Stolárik. Pochádza z muzikantskej rodiny a k bubnovaniu sa dostal ako desaťročný, a to napriek tomu, že už od šiestich rokov sa venoval klavíru. Absolvoval základnú umeleckú školu Tralaškola a navštevoval nitrianske konzervatórium. Jeho srdce bije pre hudbu a obzvlášť pre žánre ako funk alebo soul. V závere roka 2019 bol dva mesiace stálym členom zábavovej kapely na lodi Aida. Od augusta 2020 je bubeníkom skupiny Follow, v ktorej sa mu veľmi páči a len ťažko si vie predstaviť, že by v nej zrazu nehral. Popri svojom hudobnom pôsobení zároveň pracuje ako barista v Kompas Café v Nových Zámkoch a už od svojich dvadsiatich štyroch rokoch je hrdým otcom (zatiaľ) jednej dcéry.